Płótna malarskie, podobrazia

Zapraszamy do sprawdzenia oferty sklepu internetowego Artmaker, w którym znajdziesz bazę pod swoje dzieła sztuki, jaką są płótna malarskie – w ramie, arkuszach, bloku. Wszystkie oferowane przez nas podobrazia malarskie są zagruntowane, dlatego są gotowe do użytku od razu po rozpakowaniu. Bez zbędnej zwłoki możesz oddać się tworzeniu.

Płótno malarskie – co to jest?

Płótno malarskie inaczej podobrazie malarskie to materiał używany przez artystów do namalowania obrazu. Płótno tworzy sztywną powierzchnię, pozwalającą na łatwiejsze uzyskanie precyzyjnych rezultatów. Płótna malarskie są tworzone z mieszanki naturalnych włókien, które na potrzeby malarstwa są zazwyczaj naciągane na krosno malarskie – blejtram. Płótno malarskie na ramie jest obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań w malarstwie sztalugowym.

Płótna malarskie, podobrazia malarskie – rodzaje

Istnieje wiele rodzajów płócien malarskich, od tradycyjnych po nowoczesne. Oto kilka z nich:

  • płótno bawełniane – najbardziej popularny rodzaj płótna, tworzony z naturalnej bawełny;

  • płótno lniane – wykonane z włókien lnu, doskonale przyczepia farbę dzięki swojej gęstej strukturze. Trwałość i elastyczność pozwalają na precyzyjne kreślenie detali;

  • płótno syntetyczne – to sztuczna tkanina, która charakteryzuje się wytrzymałością i jest odporna na wilgoć. Posiada bardzo gładką powierzchnię, co pozwala na lepszą adhezję farby. Jest ona cienka i elastyczna, dzięki czemu świetnie nadaje się do głębszych tekstur.

Spotkać można również jutowe, jedwabne i konopne płótno do malowania.

Na co zwrócić uwagę, wybierając gotowe płótna do malowania?

Zarówno rodzaj, jak i wykończenie płócien malarskich mają istotny wpływ na wygląd i jakość obrazu. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  • grubość i struktura materiału, z jakiego wykonano podobrazie malarskie;

  • cena;

  • użyte włókna;

  • wielkość płótna;

  • forma płótna (na blejtramie, w bloku, arkuszach).

Jeśli szukasz płócien malarskich w doskonałej cenie wysokiej jakości, sklep Artmaker jest miejscem dla Ciebie. Oferujemy tanie podobrazia, które zapewniają najwyższą jakość. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu i skorzystania z naszej oferty!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl