Farby, płótna i sztalugi - kilka ciekawych sposobów na wakacyjne zabawy
Farby, płótna i sztalugi - kilka ciekawych sposobów na wakacyjne zabawy

Farby, płótna i sztalugi - kilka ciekawych sposobów na wakacyjne zabawy

Okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. A wraz z nim klasyczny tekst wszystkich maluchów "mamo/tato nudzi mi się!". Jak zorganizować czas swoim pociechom? Jakie atrakcje im zapewnić, aby mogli przez jakiś czas zająć się sami sobą? Zajęcia plastyczne zawsze są doskonałym rozwiązaniem. Pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Dają masę radości i można je zaproponować w zasadzie dzieciom w każdym wieku. Jakie konkretnie zabawy mamy na myśli? Zachęcamy Cię do przeczytania dalszej części artykułu, w której przedstawimy kilka pomysłów. Mamy nadzieję, że pośród naszych propozycji, znajdziesz te, które będą idealne dla Twojego malucha.

Pracownia malarska w której dzieci siedzą przy sztalugach i płótnach

Dlaczego zachęcać dzieci do zabaw plastycznych?

Dzieci bardzo szybko się nudzą. A co za tym idzie ciężką pracą jest wymyślanie im coraz to ciekawszych zajęć - zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Warto jednak mieć na uwadze to, że jeszcze szybciej chłoną wiedzę. Dlatego właśnie bardzo dobrym sposobem na pobudzanie wyobraźni malucha oraz wzbudzenie kreatywności jest proponowanie zajęć plastycznych. Malowanie i rysowanie to aktywności, które sprzyjają swobodnemu wyrażaniu emocji i uczuć. Dzieciaki mogą przelać na papier swoje niezadowolenie i złość, ale również uśmiech i szczęście. I nie są to wyłącznie teorie niepoparte żadnymi faktami. Naukowcy zapewniają nas, że już na etapie edukacji wczesnoszkolnej, a nawet przedszkolnej dobrze byłoby zachęcać dzieci do tego typu aktywności. Mało tego, jeszcze lepszym rozwiązaniem jest oferowanie zabaw związanych z malowaniem i rysowaniem dzieciom w wieku około 2-3 lat. Dostępne farby malarskie w sklepie Artmaker są bezpieczne dla takich maluchów. A więcej informacji na temat pozytywnych skutków zabaw plastycznych znajdziesz w naszym artykule - Jaki wpływ na rozwój dziecka ma rysowanie i malowanie?

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2-3 lata

Maluchy w wieku 2-3 lat są bardzo, ale to bardzo ciekawe świata. Dlatego doskonałym wręcz pomysłem jest połączenie dobrej zabawy z nauką. Jedną z propozycji, które mogłyby zainteresować dziecko jest użycie stempli. Na rynku dostępne są zestawy z przeróżnymi wzorami. Dziecko dzięki ich użyciu może np. uczyć się nazw zwierząt. Jeśli chcesz zostawić sobie pamiątkę po takiej zabawie, to w sklepie Artmaker znajdziesz płótna malarskie, które później będą mogły zawisnąć na ścianie w pokoju Twojego malucha lub w Twojej sypialni. Dostępne są także płótna malarskie w arkuszach podobrazia w bloku, które sprawdzą się w przypadku nie tylko pieczątek, ale również malowania palcami. To jest druga propozycja zabawy, która jesteśmy pewni zachwyci malca. No bo jednak nie oszukujmy się, które dziecko nie chciałoby umazać się całe farbą i to jeszcze za przyzwoleniem mamy lub taty. Więcej na temat tego rodzaju aktywności znajdziesz w artykule "Finger painting - najlepsza zabawa dla maluchów". Dla dzieci w wieku 3 lat można też wybierać już łatwiejsze kolorowanki.

Dzieci stojące przy stoliku, na którym rozłożone są przybory do malowania farbami

Malowanie w plenerze lub w studio - idealne zajęcia na letnie dni

Dla starszych dzieci można zorganizować w domu niewielkich rozmiarów warsztat malarski. Sztalugi malarski i podobrazia to nie są przesadnie drogie akcesoria, które mocno nadwyrężą Twój budżet, a ile mogą dać radości. W przypadku ograniczonej przestrzeni w sklepie Artmaker znajdziesz sztalugi stołowe, które nie zajmują dużo miejsca i łatwo się je przechowuje. Podobrazie i stojak można zabrać ze sobą też w plener. Wyjazd nad jezioro, na biwak czy do lasu może stać się inspiracją do stworzenia wyjątkowego dzieła. Znajdziesz u nas też zestawy malarskie, które sprawdzą się idealnie. Nie musisz szukać sztalugi, farb, palety do mieszania, płócien i innych akcesoriów osobno. Wybierając zestawy Artmaker masz wszystko to, czego potrzebujesz. Włączając w to oczywiście zadowolone i uśmiechnięte dziecko.

Finger painting

Podsumowanie – najciekawsze zabawy plastyczne dla maluchów idealne na okres wakacyjnym

Jak już wspomnieliśmy, dzieci są ciekawe świata. Warto podtrzymywać w nich to zainteresowanie oferując różnego rodzaju zabawy edukacyjne. Wiele ciekawych propozycji można znaleźć wśród zajęć plastycznych. Do zaoferowania swojemu maluchowi masz np. malowanie palcami, stemple lub kolorowanki. Starszaki, które lubią malować lub rysować będą bez wątpienia zadowolone z zestawu, który mogą zabrać ze sobą na biwak lub do parku. Sztalugi malarskie dostępne w wersji stołowej mogą być idealnym rozwiązaniem, aby było wygodnie dostać się do miejsca, w którym chcecie malować. A może Ty masz propozycje zabaw, którymi chętnie się z nami podzielisz? Chętnie wysłuchamy Twoich propozycji. Zapraszamy do kontaktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl